Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

AKINROBOTICS MINI ADA

 

MİNİ ADA NELER YAPAR?

  • Karşılama Hostesliği: İşletmenizde ve organizasyonlarınızda ekip arkadaşlarınızı ve misafirlerinizi karşılayarak bilgi verebilir, yüz tanıma özelliği ile karşılıklı diyalog sağlayarak farklılık oluşturabilirsiniz. Tüm bu işlemleri sahip olduğu 5 ayrı dil seçeneği ile yapabilirsiniz.
  • Danışma Görevlisi: İşletmenizin veya Mini Ada’nın görev alacağı bölgenin krokisi, bu alanlardaki kişi bilgileri robota tanıtılarak ekip arkadaşlarınıza ve ziyaretçilerinize yer yön tarifi, kat ve ofis bilgilendirmesi, eşlik etme ve ön ekranında kurulacak entegrasyon seçenekleri ile birçok işlemi hızlıca yapma şansı sağlayabilirsiniz. Ayrıca şirket içi uyulması gereken yasal ve güvenlik içerikli uyarıları hem sesli hem ön ekran aracılığı ile görsel olarak sunabilirsiniz.
  • İnteraktif Yapı: İnternetten anlık olarak hava durumu, kur bilgisi, saat-tarih bilgisi vb. alıp, kullanıcıya sesli ya da yazılı olarak aktarabilir, robotumuzun ön ekranı aracılığı ile online görüşmeler sağlayarak, uzak mesafeli kontrol ve görüşmelerinizi yapabilirsiniz.
  • Eğitim Destekçisi: Eğitim sektöründe Mini Ada farkındalığını kullanarak, sesli diyaloglar kurabilir ve ön ekranında yer alan görseller ile bunu destekleyebilirsiniz. Sesli komutla projeksiyon ve sunumlarınızı Mini Ada ya yaptırabilir, eğitici unsurların başında yer alan dikkat toplama ve farkındalığı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.
  • Kontrol Görevlisi: Sahip olduğu barkod okuyucu ve yüz tanıma sistemi ile bilet, barkod, davetiye okuma işlemleri yapabilir, giriş çıkış kontrol ve veri kaydı işlemlerinde kullanabilirsiniz. Bağlı olduğunuz ERP sistem ile entegrasyon sağlayarak, stok kontrolü, sayım işlemleri, süreç takipleri gibi konularda kullanabilirsiniz.
  • Etkinlik Görevlisi: Verilen koreografi doğrultusunda dans ve figürler yaparak; konser, organizasyon, fuar vb. etkinliklerde ilgi çekici şovlarla müşterilerinize veya misafirlerinize eğlenceli saatler yaşatabilirsiniz. Sahip olduğu selfie çekim özelliği ile özel gün ve organizasyonları müşterileriniz ve ziyaretçileriniz ile ölümsüzleştirebilir istenilen elektronik posta adresine yönlendirebilirsiniz.
Sosyal Robot Mini Ada Neler Yapar?
 
Sosyal Robot Mini Ada Teknik Özellikler

TEKNİK ÖZELLİKLER

PROJE BAŞLANGIÇ TARİHİ

10.06.2018

PROJE BİTİŞ TARİHİ

22.11.2018

AĞIRLIK

45 kg

PİL

LİTYUM İYON

BOY

123 cm

PİL SÜRESİ

8 saat

ÜRETİM ADETİ

46

KONUŞMA DİLİ

TÜRKÇE/ÇOKLU DİL SEÇENEĞİ (İNGİLİZCE, RUSÇA, ARAPÇA, ALMANCA)
 
Üzerinde bulunan 6 adet çok yönlü mikrofonlar sayesinde çevresinde bulunan gürültüyü filtreler, sesin geldiği yönü algılayarak yapay zekaya iletir ve duyma fonksiyonunu gerçekleştirir.
Görme ve insan tanıma özelliğini, kafa bölgesinde bulunan stereo vision kameralar aracılığıyla, derinliği algılayarak ve nesneyle arasındaki farkı hesaplayarak gerçekleştirir. Görüntü işleme teknolojisi ile yüz ve nesneleri tanır. Belirli büyüklüğün üzerinde standart fontlarla yazılmış kelimeleri okuyabilir.
2 adet stereo mikrofon ile; dışarıdan gelen soru ve emirleri “speech to text” yazıya çevirerek yapay zekada ayıklayıp, elde edilen bilgileri kullanıcıya ses yoluyla beş farklı dilde iletir.
Yönelme hareketleri yapabilmeye yarayan 'outrunner' motordan oluşan 2 adet teker mekanizması sayesinde 360 derece serbest dönerek, 50m/dk hızda yürüyebilir.
3 eksenli kol yapısı ile esnek bir şekilde yukarıya, aşağıya, yana ve geriye doğru hareket edebilir.
Çarpma ve düşme sensörleri sayesinde etrafındaki engelleri fark ederek hareketini yönlendirir. Üzerinde bulunan 2 adet lidar sayesinde otonom gezinme sağlar. Kafa bölgesinde yer alan sevme sensörü sayesinde dokunsal etkileşime karşılık verir.
Gövdesine entegre edilmiş 10.1 inch dokunmatik ekran aracılığıyla, insanlarla etkileşime geçerek, konuyla ilgili yazı, resim, fotoğraf gibi görseller sunup, videolar gösterebilir. Ürün bilgisine, yer yön tarifine ve ödeme bilgilerine kolayca erişimi sağlar.