Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

AKINROBOTICS ADA-7

ADA-7

Tüm üretim ve yazılım aşamaları AKINROBOTICS bünyesinde yapılan ADA serisinin son üyesi Sosyal Robot ADA-7; üstün hareket kabiliyeti, hareketli el eklemleri ve iskelet takibi, yüz algılama, duygu, yaş ve cinsiyet analizi yetenekleri ile hizmete hazır.

 
 
 

ADA-7 KABİLİYETLER

 • Üzerinde bulunan Omni Directional mikrofonlar sayesinde çevresinde bulunan gürültüyü filtreler, sesin geldiği yönü algılayarak yapay zekaya iletir ve duyma fonksiyonunu gerçekleştirir.
 • Görme ve insan tanıma özelliğini, kafa bölgesinde bulunan stereo vision kameralar aracılığıyla derinliği algılayarak ve nesneyle arasındaki farkı hesaplayarak gerçekleştirir.
 • Yüksek çözünürlüklü dinamik led yüze sahip olup, görüntü işleme teknolojisi ile yüz ve nesneleri tanıyarak etkileşime geçer.
 • Üzerinde bulunan UniDirectional mikrofon ile; dışarıdan gelen soru ve emirleri “speech to text” yazıya çevirerek yapay zekada ayıklayıp, elde edilen bilgileri kullanıcıya ses yoluyla 4 farklı dilde iletir.
 • Yönelme hareketleri yapabilmeye yarayan 'outrunner' motordan oluşan teker mekanizması sayesinde 360 derece serbest dönerek, 50m/dk hızda yürüyebilir.
 • 4 eksenli kol yapısı ile esnek bir şekilde tüm insansı kol hareketlerini yapabilir.
 • Hareketli robotik elleri sayesinde nesneleri kavrar ve taşıma işlemi yapar.
 • Üzerinde bulunan sensörler ile ortam, nem ve sıcaklık bilgilerini verir.
 • Çarpma ve düşme sensörleri sayesinde etrafındaki engelleri fark ederek hareketini yönlendirir. Üzerinde bulunan lidarlar ve derinlik kamerası sayesinde otonom gezinme sağlar.
 • Kafa bölgesinde yer alan sevme sensörü sayesinde dokunsal etkileşime karşılık verir.
 • RTC(Real Time Communication) teknolojisi ile farklı lokasyonlarda, online görüntülü görüşmeler yapar. Mobil uygulaması ile uzaktan kontrolü sağlanarak saha turları gerçekleştirilir.
 • Gövdesine entegre edilmiş 10.1 inch dokunmatik ekran aracılığıyla, insanlarla etkileşime geçerek, konuyla ilgili yazı, resim, fotoğraf gibi içerikleri sunup, videolar gösterebilir. Ürün bilgisine, yer yön tarifine ve ödeme bilgilerine kolayca erişim sağlar.

ADA-7 DENEYİMLERİ

 • İşletmenizde personel ve ziyaretçilerinizi alışılagelmişin dışında karşılayarak inovatif ve kişiye özel hizmet verebilir. İnsanları ve kişisel özelliklerini hafızasına kaydederek tekrar karşılaştıklarında arkadaşça konuşmalar yaparak onlara özel jest ve mimiklerle kendilerini özel hissetmelerini sağlar.
 • Eğitim kurumları, resmî kurumlar ve özel işletmelerde eğitimin daha eğlenceli ve verimli geçmesi, bunların sonucu olarak bilginin kalıcı hale gelmesini sağlamak adına istenilen eğitim desteğini verebilir. Ayrıca görsel eğitimlerde, videolarınızı sesli komutla, talep ettiğiniz ekrana aktarabilir.
 • ADA-7 danışmanlık hizmeti vereceği alanı ve işletme çalışanlarını göreve başlamadan önce tanıyarak ziyarete gelenlere gidecekleri konumları tarif eder ve işletme hakkında öğrenmek istedikleri bilgileri onlara aktarır. Bu bilgileri sesli veya ön ekranından 4 farklı dil desteğiyle sunabilir.
 • İşletmeniz dışındayken bile sizin yokluğunuzu hissettirmez. ADA-7'ye uzaktan bağlanarak tüm işletmenizi gezerek kontrol edebilir ve personellerinizle karşılıklı görüşmelerinizi yapabilirsiniz. ADA-7 ‘ye sorarak günlük raporlamalar, kur bilgisi, hava durumu, saat ve tarih bilgisi gibi birçok bilgiye hızlıca ulaşabilirsiniz.
 • Organizasyon, fuar, konser vb. etkinliklerde; özel şovlar, sunuculuk, anket, ritmik dans gibi yetenekleriyle müşterilerinize veya misafirlerinize eğlenceli saatler yaşatabilirsiniz. Bunun yanı sıra sunum konuşmalarınızın İngilizce çevirisini, robottan anlık ve sesli olarak katılımcılara aktarabilirsiniz.
 • ADA serisinin son üyesi ADA-7, sizlerin deneyimlemesi adına gelişmiş yapay zeka teknolojisi, yenilenen üstün hareket kabiliyeti, hareketli el eklemleri ve iskelet takibi gibi özellikleri ile İstanbul Robot Müzesi'nde hizmet vermeye başladı.
ADA-7 Deneyimleri
Hizmet Robotu Mini Ada Teknik Özellikler

TEKNİK ÖZELLİKLER

PROJE BAŞLANGIÇ TARİHİ

16.12.2019

PROJE BİTİŞ TARİHİ

Devam Ediyor

AĞIRLIK

65 KG

PİL

LİTYUM İYON

PİL SÜRESİ

8 Saat

ŞARJ SÜRESİ

4 Saat

ÖLÇÜLER

60 x 60 x 166 cm

KONUŞMA DİLİ

Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça

ÜRETİM ADEDİ

21

YÜZ GÖRÜNÜMÜ

Led Yüz

EL YAPISI

Hareketli

OTONOM ŞARJ

Var

MAKSİMUM HIZ

0,4 m/s

EKRAN

10.1 inch Dokunmatik

KONTROL

Mobil App

ACİL STOP

1 Adet Acil Stop Butonu

SOSYAL ROBOT ADA PROJESİ

Sosyal Robot Ada
 

ADA-7

Proje Başlangıç Tarihi

16.12.2019

Proje Bitiş Tarihi

Devam Ediyor
 

ADA GH6

Proje Başlangıç Tarihi

08.05.2018

Proje Bitiş Tarihi

28.06.2018
 

ADA GH5

Proje Başlangıç Tarihi

09.12.2016

Proje Bitiş Tarihi

04.11.2017
 

ADA H4

Proje Başlangıç Tarihi

01.09.2016

Proje Bitiş Tarihi

11.10.2016
 

ADA G4

Proje Başlangıç Tarihi

11.07.2015

Proje Bitiş Tarihi

28.05.2016
 

ADA H3

Proje Başlangıç Tarihi

10.07.2015

Proje Bitiş Tarihi

01.12.2015
 

ADA G3

Proje Başlangıç Tarihi

06.03.2015

Proje Bitiş Tarihi

10.07.2015
 

ADA 2

Proje Başlangıç Tarihi

07.07.2014

Proje Bitiş Tarihi

26.03.2015
 

ADA 1

Proje Başlangıç Tarihi

03.05.2014

Proje Bitiş Tarihi

07.07.2014

BELGELENDİRME KURULUŞLARI

AKINROBOTICS Deklarasyon BelgesiAKINROBOTICS CE Belgesi

ADA-7 KULLANIM KILAVUZU